Tallinnas tuleb noortespordi rahastamine efektiivsemaks muuta

Juba mõnda aega olen ma kuulanud Tallinna Linnavolikogu saalis vaidluseid, kui palju ja kes peaks Tallinna laste ja noorte sporditoetuseks minevat rahasummat suurendama.

Olgem ausad sellistest vaidlustest ei võida keegi. Summa jääb endiselt samaks ning (näiteks) Nõmme spordiklubi ruumid, mis on sportimiseks mõeldud, jäävad sama niruks kui need on olnud siiani.

Sellega seoses andsin täna abilinnapea Kaia Jäppinenile üle arupärimise, et teada saada kas Tallinnas on plaanis vaadata üle ja muuta efektiivsemaks noortespordi rahastamissüsteem.

Minu arvates on aeg ühtlane raha laiali loopimine ära lõpetada ning olemas olev raha otstarbekamalt jagada.

Samal teemal: http://www.onnepillak.ee/tallinna-laste-ja-noorte-sport-vajab-labimoeldud-rahastamist/

staadion

Arupärimise tekst:

TALLINNA LINNAVOLIKOGU

LIIGE

Arupärimine

Kaia Jäppinen

Tallinna abilinnapea

4-19 aastaste harrastajate sporditegevuse toetusraha jagamisest

Noorte ja laste sporditegevuse toetamisest on Tallinna Linnavolikogu istungitel räägitud korduvalt. Reeglina lõppeb see mõtetevahetus süüdlase otsimisega, kelle peal näidata näpuga, et tänane laste ja noorte sporditegevuse toetus on Tallinnas selline nagu see on. Olgem ausad,
üksteise peale näpuga näitamises ning süüdistamisest ei võida keegi ning spordiklubide olukord Tallinnas sellest paremaks ei muutu.

Tallinna käesoleva aasta eelarves on laste ja noorte spordi toetamiseks 60 miljonit krooni, mille alusel on pearaha 2850 krooni. Tallinnas on 192 klubi, 735 treenerit ning arvestuslikult 20 000 last ja noort, kelle vahel see raha ära jaotatakse. Kuulates erinevate osapoolte (lapsevanemate, treenerite, spordiklubide juhtide, Tallinna Noorsoo- ja Spordiameti juhataja
jne.) arvamusi, siis tundub, et on aeg vaadata see rahajagamise süsteem üle. Piltlikult öeldes visatakse see 60 miljonit täna lihtsalt laiali.

Reformierakonna fraktsioon on seisukohal, et toetuse jagamine tuleks muuta efektiivsemaks. Praegune süsteem soosib “pearahakütte”, kes noored kokku korjavad, et linnalt pearaha saada. Näiteks võiks linn mõelda spordiklubidele esitatud reeglite muutmisele, tõstes klubidele seatud kohustuslikku laste ja noorte arvu. Niisamuti tuleks teha valik aladest, mida linn toetab. Kõigi üle 50 ala toetamiseks ei ole linnal raha. Parem toetame osasid rohkem kui kõiki ühtlaselt väikse summaga.

Tulenevalt eelnevast, palun vastust järgmistele küsimustele:

1. Kas Teie arvates on tänane noortespordi pearaha jagamise süsteem õiglane?

2. Kas Te plaanib laste ja noorte spordi rahastamissüsteemi muuta?

3. Kas Teie arvates tuleks jätkata spordiklubide süsteemiga?

4. Kas toetate ideed vähendada toetatavate spordialade arvu?

Palun arupärimisele kirjalikku vastust.

Õnne Pillak

Linnavolikogu liige

11.03.2010

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga