2008. aasta algusest tõstis Tallinna linnavalitsus maamaksu 2,5 korda. Suur maksutõus ei puudutanud ainult eramajade omanikke, kaks ja pool korda rohkem hakkasid maamaksu maksma ka kõik korteriomanikud.
Reformierakond oli selle otsuse vastu ning selle aasta kevadel võeti Riigikogus vastu seadusemuudatus, millega anti kohalikele omavalitsustele (sh Tallinna linnale) õigus vabastada elamumaa maamaksust.
Muudatusega tekib võimalus vabastada maamaksust koduomanikud ning säilib maamaks äri- ja tootmismaale, millega tagatakse nende aktiivne kasutus. Seaduse kohaselt saab maamaksust vabastada kuni 3000 m2krundi. Krundid, mis on suuremad kui 3000 m2, oleksid vabastatud 3000 m2 ulatuses ja ülejäänud osa eest tuleb maamaksu tasuda. Niisamuti laieneb maksuvabastus ka korteriomanikele.
Kodu on igale inimesele armastuse ja turvalisuse allikas, kahjuks ei saa praegune linnavõim sellest aru. Minu arvates on küüniline, et Tallinna linnavalitsus on maamaksu mitmekordse tõusuga kohustanud koduomanikke oma fantaasiad kinni maksma, sest eelmisel aastal tehtud järsk maamaksutõus oli just linnavalitsuse eelarve aukude lappimiseks mõeldud. Vaadakem tõele näkku: täiendavaid avalikke teenuseid tallinlased vastu saanud ei ole, näiteks tuleb talvel majaomanikel endil kõnnitee lumest puhtaks lükata. On ainuõige, kui tulevast aastast Tallinna koduomanikud ei pea enam maamaksu maksma. Näiteks nõmmekale, kellel on 1800-ruutmeetrine krunt, tähendaks see 6800-kroonist kokkuhoidu aastas.
Reaalselt on maamaks võimalik ära kaotada alates 1. jaanuarist 2010. Nüüd on pall valijate käes, kes 18. oktoobril otsustavad, kes Tallinna juhtima hakkavad.
Valik on lihtne, kas toetada Reformierakonda, kes seisab selle eest, et maamaks ära kaotada või praegust linna valitsus, kes tõstis maamaksu 2,5 korda.